1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Uzamayan ve Kırılan Tırnaklar İçin 6 Öneri

'Güzellik ve Moda' forumunda FanClup tarafından 9 Ağustos 2012 tarihinde açılan konu

 1. FanClup

  FanClup Moderator

  Uygun törpüleme yöntemini kullanın
  Güçlü tırnaklar için düzeltmeniz gerekn ilk kural törpüleme alışkanlığınız. Törpü yaparken ileri-geri hareketlerden mutlaka kaçının. Sağa-sola şeklinde tırnağınıza paralel hareketlerle törpüleyin. Tırnaklarınızı törpülerken tırnakların ıslak olmamasına dikkat edin. Islak tırnak daha kolay kırılır.

  Tırnaklarınızı tedavi edin
  Aktardan alabileceğiniz bir E vitaminini minik bir kaba koyun ve tırnaklarınızı içinde 1 dakika tutun. Tırnak eti itici yardımı ile 45 derecelik açıyla tırnak etlerinizi içeri itin. Tırnak güçlendirici bir cilayı tırnaklarınıza sürün ve bu tedaviyi 1 haftada bir tekrarlayın.

  Asetonlu oje çıkarıcıları kullanmayın
  Aseton tırnaklarınızı kurutup yaprak gibi ayrılmasında en önemli etkenlerden. Kurumayan, güçlü ve muhteşem tırnaklar için asetonsuz, asetat bazlı oje çıkarıcıları kullanın.

  Su için
  Su içmenin yararlarını hemen hemen herkes biliyor. Peki tırnaklarınıza da faydası olduğunu biliyor muydunuz? Günde en az 8 bardak su tüketmeniz hem bedeninize hem de tırnaklarınıza fayda sağlayacaktır.

  Protein alın
  Kadınlar her öğünde en az 4-6 gram protein almalı. Tavuk, hindi, balık gibi proteinli besinler tırnaklarınızın daha güçlü ve kalın olmasını sağlayacak.

  Demir açısından zengin besinler tüketin
  Demir, cilt, saç ve tırnaklarınızın sağlıklı görünmesini sağlar. Koyu yapraklı yeşil sebzeler, bakliyat, et, yumurta ile birlikte tam tahıllı ekmek ve makarna yiyerek gerekli demir ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.
   
  Tags:
 2. Onur1988

  Onur1988 Kovulmuş Eski Üye

  Gerek yok takma tırnak lazımken tak, değilken çıkar kırılmaz, çatlamaz, yukardakileri yapmanda gerekmez.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...