1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

vBulletinde Tema Düzenleme Tema Editleme

'Forumlar' forumunda Powers tarafından 8 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

 1. Powers

  Powers Administrator Site Yetkilisi

  NOT: Lütfen veri tabanınızın yedeğini almayı unutmayın! Veri tabanınızda ve forumunuzda meydana gelebilecek zararlardan YorumKalemi sorumlu değildir!

  Öncelikle bilmeniz gereken ilk şey eğer web sitenizin dizaynı ile ilgili bir düzenleme yapmayı düşünüyorsanız ve eğer düzenlemeniz resim değiştirme ile ilgili ise logo değişimi vs. sadece o resmi mevcut olduğu adresten indirip aynı isim ve boyutla aynı adrese yeni resminizi gönderiniz. Başka bir değişiklik yapmayınız.

  vBulletin'de tema değişimi iki şekilde olur ve bilmelisiniz ki vBulletin temalarını sunucunuzda fiziksel bir dosya olarak barındırmaz. Yani sunucunuzda temanızla ilgili index.php, tema.php vs dosyalar bulamazsınız. Temyı değiştirmek için iki yöntem vardır bunlardan ilki temanızı admin panel yardımıyla indirirsiniz ve düzenlemek istediğiniz bölümleri düzenler ardından temanızın xml dosyasını sunucunuza gönderirsiniz. Bu en güvenli yöntemdir.

  İkinci yöntem ise veritabanı, sql bilgisine sahip kullanıcılar için önerilen yöntemdir ve veri tabanında yaptığınız değişikliğin geri dönüşü yoktur! Sizlere veri tabanı üzerinden tema değişikliğinden bahsedeceğim.

  Veri tabanınızın yedeğini aldıktan sonra forumunuzun kurulu olduğu veri tabanına phpmyadmin yardımıyla giriş yapıyoruz. Ardından tablolardan "templates" tablosunu buluyoruz. (formu kurarken vb_ gibi bir ön ek kullandıysanız tablo ismi vb_templates olacaktır). Temamızın id numarasını forumumuzdan zaten biliyoruz.

  Bilmeyenler için tema idmiz "http://yorumkalemi.com/index.php?styleid=4" şeklinde olan adres satırından da görülebileceği gibi 4tür.

  Aşağıdaki sorguyu veritabanımıza yazıyoruz.

  Kod:
  SELECT * FROM `template` WHERE `styleid`=4
  Daha sonra bize bu temanın kullandığı değişkenler geliyor ve düzenlemek istediğimiz bölümü (navbar, footer, header vs.) "template" sütununudan düzenliyoruz.
   
  Tags:

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...