1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Yap-boz inşaat

'Öğrencilik' forumunda selcuk tarafından 10 Aralık 2012 tarihinde açılan konu

1. selcuk

selcuk Member

YAP-BOZ İnşaat Organizasyon Şeması

şema.JPG

YETKİ VE SORUMLULUK

ŞANTİYE ŞEFLİĞİ (Yönetim Temsilcisi)

● Ortaklar tarafından tanımlanan YAP-BOZ stratejileri, hedef ve politikaları doğrultusunda, ISO 9001’e uygun olarak kalite sisteminin kurulmasını, yerleştirilmesini ve muhafaza edilmesini sağlamak,
    ● ISO 9001:2000 kalite yönetim sistemi (KYS) kurma projesinin planlamasını yaparak, gerekli ekipman, eğitim vb. kaynak ihtiyacını belirlemek ve bu kaynakların tahsisini yapmak,
    ● Hazırlanan prosedürleri gözden geçirmek ve üst yönetimin onayına sunmak,
    ● Resmi şekilde onaylanmış ve yürürlüğe konmuş prosedür ve talimatlarda tarif edilen faaliyetlerin uygunluğunu sağlamak ve resmi planlar doğrultusunda bunların denetimini yapmak,
    ● KYS kurma ve yerleştirme çalışmalarının mevcut durumunu ve ilerlemesini gösteren kalite raporunu düzenli olarak hazırlamak ve Üst Yönetime sunmak,
    ● Kuruluş içi kalite sistem denetimlerinin planlanması, gerçekleştirilmesi ve gerekli düzeltici/önleyici faaliyetlerin başlatılması için gereken kaynakları tahsis etmek,
    ● Kalite Yönetim Sistemi’nin muhafazası ve belgelendirilmesiyle ilgili olarak dış kuruluşlarla yürütülecek faaliyetlerin koordinasyonunu sağlamak,

Makine Ekipman Ofisi

● Projelerin makine ve ekipman ihtiyaçlarını satın alma veya işleri tamamlanan şantiyelerden transfer suretiyle temin etmek.
    ● Makinaların şantiye çalışma şartlarına uygun olarak yedek parça ihtiyaçlarını, sarf malzemelerini (yakıt, yağ, filtre, lastik, aşınan parçalar v.s.)değerlendirmek.
    ● Sarf malzemeleri dahil olmak üzere şantiyede kullanılacak malzemelerin altışar aylık stok yapılmasını ve ambarlarda muhafaza şeklini temin etmek.
    ● Şantiyelerde gruba bağlı elemanlara eğitim vermek.
    ● İş güvenliği konusunda gerekli tedbir ve eğitimin sağlanması için çalışmalar yapmak. Şantiyede Emniyet Mühendisleri ile ilgili bilgi akışında bulunmak.
    ● Makine ve ekipmanların ilgili makamdaki tescil, sigorta, vergi ve gümrük statülerini kontrol ve takip etmek.
    ● Şantiye Şefliğine iç denetimleri yapmak.
    ● Kullandığı ölçüm cihazlarının kalibrasyonlarını yapmak ve yaptırmak.

Satınalma Ofisi

● YAB-BOZ’un şantiye içi ve genel satınalma faaliyetlerini tanımlanmış olan genel malzeme satınalma politikaları doğrultusunda yürütmek.
    ● YAP-BOZ’un genel satın almada kullanabileceği en uygun (kalite ve fiyat açısından) tedarikçi veya alt yüklenicileri aramak, değerlendirmek, seçmek ve YAP-BOZ’un diğer birimlerine bu bilgileri sunmak.
    ● Talep edilen malzemelerin talep edilen kalite ve sürede en uygun fiyatlar ile temin edilmesini sağlamak ve bu malzemelerin talep eden birimlere en uygun koşullarda ulaştırılmasını sağlamak.
    ● Tedarikçi ve alt yüklenicilerin performansının merkezi takibini yapmak.
    ● Gerekli görüldüğünde yerinde denetimlere tedarikçilerin ürün ve sistem denetimlerini yapmak.

Kalite Kontrol

● Şantiyeye malzemeleri örnekleme metodu ile kontrolünü yapmak.
    ● Şantiyenin laboratuarlarında beton ve toprak testlerini yapmak.
    ● Muayene ve test raporlarını düzenlemek ve şantiye şefine raporlamak.
    ● Kalite Kontrol Talimatlarını onaylamak.
    ● İşverenle ilişkileri yürütmek ve sözleşmelerde yapılan değişiklikleri takip etmek.
    ● Kullanılan test cihazlarının bakımlarını yapmak.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 6 Temmuz 2015
    Tags:

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...