1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Yaza Enerjik Bir Merhaba

'Spor' forumunda KiloKontrol tarafından 15 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

 1. KiloKontrol

  KiloKontrol New Member

  Yaz yaklaşırken, havaların da günden güne ısınması ile birlikte açık havada spor yapmanın keyfine varmanın zamanı geldi. Kış aylarında soğuk hava nedeniyle kapalı spor salonlarına mahkum kaldıysanız ya da kaliteli spor yapma fırsatınız olmadıysa; yaz aylarına enerjik bir merhaba diyerek kışın yorgunluğunu üzerinizden atmanın tam zamanı.

  Bir yandan tempolu yürüyüşlerinize devam ederken, diğer yandan açık hava aktivitelerini çeşitlendirerek spor hayatınızı çok daha eğlenceli bir şekle sokmaya ne dersiniz? Bisiklete binmek hem fiziksel kuvvetinizi arttırır hem de ruhsal olarak rahatlamanızı sağlar. Minik raketler alıp deniz kenarında veya çim alanlarda tenis oynayabilir ya da en sevdiğiniz 5-6 egzersizi uygulayabilirsiniz.

  Tek başınıza spor yapmaktan hoşlanmıyorsanız, grup aktivitelerine yönelmenizi öneririm. 3-4 kişilik gruplarla yeşillik bir alanda minimum 30 dakika yürüyüş yapıp ısınarak ardından toplu bir aktivite yapabilirsiniz. Futbol, voleybol oynayabilir veya çocuklarınızla yakar top oynayıp eğlenirken kalori yakabilirsiniz. Burada önemli olan maksimum hareket edip vücudunuzun terlemesini sağlayarak toksinlerden arınmaktır.

  Özetlemek gerekirse, aktif bir yaşam biçimi ve doğru beslenme sayesinde hem fiziksel hem de ruhsal olarak bu güzel yaz aylarını sağlıklı şekilde geçirebilirsiniz.

  Şimdi kendiniz için en doğru aktiviteyi belirleyip bir an önce harekete geçmenin tam zamanı!

  Aktif yaşa, zinde kal!
   
  Tags:

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...