1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

Yüz temizliğinde yapilan hatalar

'Güzellik ve Moda' forumunda KiloKontrol tarafından 15 Aralık 2014 tarihinde açılan konu

 1. KiloKontrol

  KiloKontrol New Member

  Genç ve güzel görünmenin sırrı, sağlıklı ve bakımlı bir ciltten geçer. Böyle bir cilde sahip olmak için ise ilk şart temizliktir. Hepimiz genç ve güzel görünen bir cilde sahip olmak için çeşitli ürünler ve kişisel bakımlar uyguluyoruz. Fakat cildimize iyi bakmaya ve elimizden geleni yapmaya çalışmamıza rağmen yüz temizliği konusunda bazı hatalara düşüyoruz. Gelin birlikte cildimizi temizlerken yaptığımız hatalara göz atalım.

  Cildi fazla yıkamak

  Cildimiz ihtiyaç duyduğu doğal bir yağ dengesine sahiptir. Eğer her aklınıza geldiğinde cilt temizliğine girişiyorsanız bu doğal dengeyi bozabilirsiniz. Bu da cildinizin tahriş olmasına ve sorunlu bir görüntüye yol açabilir.

  Aşırı peeling yapmak

  Hepimizin bildiği gibi peeling cildin üzerindeki ölü deriyi soymaya yarayan bir yöntemdir. İster yüz kesesi yapın, ister özel peeling ürünleri kullanın, bu işlem cildinizin temizlenmesi ve gözeneklerin açılması bakımından oldukça önemlidir. Fakat fazla miktarda yapılan peeling işlemi ciltte yarardan çok zarara neden olur.

  İyice durulamamak

  Cildinizi temizlemek için kullandığınız ürünleri yeteri kadar durulamadığınız taktirde gözeneklerinizi tıkar ve cildinize zarar verirsiniz. Yüzünüzü yıkarken durulamak için ayıracağınız fazladan birkaç saniye, yüz yıkama rutininizi oldukça verimli bir hale getirebilir.

  Fazla sıcak su kullanmak

  Aşırı sıcak su doğal yağ dengesini bozarak cildinize zarar verebilir. Cildinizin kurumasını ya da diğer semptomların oluşmasını engellemek istiyorsanız, yüzünüzü yıkarken ılık su kullanmaya özen gösterin.

  Havluyla silmek


  Yüzünüzü yıkadıktan sonra havluyla kurulama işlemine fazla dikkat etmiyor olabilirsiniz. Hepimiz bu noktada aynı hatayı yapıyoruz. Islak cildimizi bir an önce kurulamak için havluyla ovuşturuyoruz. Cildinizi tehlikeye atan bu alışkanlık yerine, havluyu yavaş hareketlerle cildinize dokundurarak kurulama işlemini yapın.

  Nemlendirici sürmek için beklemek

  Cildi temizledikten sonra pürüzsüz haliyle beklemenin ve biraz nefes alması için ona zaman tanımanın iyi bir fikir olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Fakat yanılıyorsunuz. Cildin nem emilimini maksimize etmek için yüzünüzü temizler temizlemez nemlendiricinizi sürün. Cildiniz tamamen kuruduğunda sürdüğünüz nemlendiricinin nüfuz etmesi zorlaşacak ve cildinizde yağlı bir his bırakacaktır.
   
  Tags:

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...